PowerEdge Sunucu Uzerinde Lifecycle Controller veya System Services Aktif (Enable) hale Getirilmesi - Dell Turkey Support - Dell EMC Teknik Destek - Dell Community

PowerEdge Sunucu Uzerinde Lifecycle Controller veya System Services Aktif (Enable) hale Getirilmesi

Dell EMC Teknik Destek

Dell EMC Teknik Destek
Dell EMC Destek Türkiye

PowerEdge Sunucu Uzerinde Lifecycle Controller veya System Services Aktif (Enable) hale Getirilmesi

 • DELL Sunucu Uzerinde Lifecycle Controller veya System Services Aktif (Enable) hale Getirilmesi

  Dell PowerEdge Sunucu ailesinde 12 jenerasyon ile birlikte gelen Dell Lifecycle Controller Manager arayüzü, Sunucu üzerinde yönetimsel, güncelleme ve ilk kurulum adımlarında buyuk kolaylıklar ve ek özellikler sağlamaktadır. Dell Lifecycle Controller Manager 12. Jenerasyon öncesi sunucular üzerinde System Services olarak bulunmaktadır. Bu dökümanda Dell Lifecycle Controller Manager veya System Services bileşenlerinin nasıl aktif (enable) hale getirildiğini göreceğiz.

  Lifecycle Controller Manager Aktif (Enable) Hale Getirilmesi:

  Lifecycle Controller Aktif hale getirilmesi için bu dökümanda 12. Jenerason DELL PowerEdge R720 sunucu kullanacağız. Öncelikle Sunucu açılışı sırasında F2 tuşuna basarak System Setup menüsüne giriniz.

  Menü üzerinde aşağıdaki ekran çıktısında göründüğü gibi iDRAC Settings seçeneğine tıklayınız:

  iDRAC Settings menüsü altında aşağıdaki ekran çıktısında göründüğü gibi Lifecycle Controller seçeneğine tıklayınız.

  Bu menü içerisinde Lifecycle Controller karşılığında Enable seçeneğinin işaretlenmesi gerekmektedir.


  Ardından sunucumuzu restart edip, Sunucu açılışında F10 tuşu ile Lifecycle Controller arayüzüne giriş yapabiliriz.

   

  System Services Aktif (Enable) Hale Getirilmesi:

  System Services aktif hale getirilmesi için bu dokumanda 11. jenerasyon DELL PowerEdge R710 sunucu kullanacağız. Lifecycle Controller aktif ederken kullandığımız System Setup menüsünden farklı olarak burada sunucu açılışında CTRL + E tuş kombinasyonu ile iDRAC 6 Configuration Utility  arayüzüne giriş yapmamız gerekmektedir

  Menu üzerinden yon tuşları ile System Services seçeneğine gelmemiz gerekmektedir. 

  System Services seçeneği üzerinde  Enter tuşuna basarak menüyü açtığımızda  karşımıza aşağıda ki şelilde ekran gelecektir,


  Bu ekran üzerinde ilk seçenek olan System Services seçeneğinin Enabled olması gerekmektedir. Yon tuşları ile (Sag-Sol ok tuşları ile) System Services seçeneğini Enable veya Disable konuma getirebiliriz. 

  Sonrasında sunucumuzu yeniden başlatarak, başlangıç esnasında F10 tuşu ile birlikte System Services menüsüne giriş yapabiliriz. 

  Dell Teknik Destek 

  Bizi takip edin @DellDestekPro

   

 • Merhaba,

  R720 Server'ımıza FW Update yaptıkdan sonra LifeCycle Controller Disable olmuştur ve BIOS 'dan IDRAC Menüsüne girdiğimiz de SWC0700:IDRAC is Not Ready hatası alınıyor.Ekran görüntülerini aşağıda paylaşıyorum.Bu sorun birkaç Server'ımızda Fw Update yaptıkdan sonra aynı sorun yaşanmıştır.