Open Manage - Dell Turkey Support - Dell EMC Teknik Destek - Dell Community

Open Manage

Dell EMC Teknik Destek

Dell EMC Teknik Destek
Dell EMC Destek Türkiye

Open Manage

• Merhaba. Open Manage kurulumu yapıyorum. Fakat bazı sorunlarla karşılaşıyorum. Lütfen bana bu konuda yardımcı olabilir misiniz?

• Merhabalar,

Bizimle iletişime geçtiğiniz için teşekkürler

İletişim bilgilerinizi özel mesaj  olarak paylaşabilir misinz lütfen?

Dell Teknik Destek 

Bizi takip edin @DellDestekPro

• Merhaba. Open manage da eklediğim sunucuların Open Manage ekranındaki isimlerini nereden değiştirebilirim. ya da open manage eklediğim sunucuların adını nereden alıyor. bu konuda yardımlarınızı bekliyorum.

• Merhabalar Barış Bey,

Altta paylaştığımız adımları takip ederek OME'de görünen sunucu isimlerini değiştirebilirsiniz:

A.GUI üzerinden sunucu isimlerini değiştirmek için adımlar:

1. DNS iDRAC kısmından ismi değiştirelim ve "Register DRAC on DNS" opsiyonun seçili olduğundan emin olalım: 

2.iDRAC tekrardan başlatalım  (iDRAC restart işlemi kesintiye neden olmayacaktır)

OME'de ismi değiştirdiğimiz sunucuyu seçerek   "Refresh inventory" uygulayalım.

B.CLI üzerinden sunucu ismini değiştirmek için komutlar:

#racadm -r <dracIP> -u root -p calvin config -g cfgLanNetworking -o cfgDNSRacName <dracName>

Teşekkürler

İyi Günler dileriz

Dell Teknik Destek 

Bizi takip edin @DellDestekPro

• Merhaba. Bir sunucunun arızalanması durumunda otomatik mail atabilmesi için IDRAC ına girip gerekli mail ayarlanmalarının yapılması gerekiyor. Çoklu sistemlerde sizde takdir edersiniz ki bu çok fazla zaman gerektirir. Open manage kurulu bir ortamda bu sunucuları Open Manage ekledikten sonra bu işin daha kısa bir yolu var mıdır. Saygılarımla...

• Merhabalar,

Bizimle iletişime geçtiğiniz için teşekkürler

OME'de  e-mail üzerinden uyarı alabilmeniz için aşağıda paylaştığımız videoda ki adımları takip ederek ayarları gerçekleştirmelisiniz.