Power Edge R730 için sürücüler - Dell Turkey Support - Dell EMC Teknik Destek - Dell Community

Power Edge R730 için sürücüler

Dell EMC Teknik Destek

Dell EMC Teknik Destek
Dell EMC Destek Türkiye

Power Edge R730 için sürücüler

This question has been answered by DellDestek

Merhaba,

R730 sunucularımız geldi ve bunların kurulumlarını yapmaya başladım. Sürücü indirme kısmına gelince service tag ile sunucumuzu buldum ancak ben bizim sunucuya özel sürücüleri görmeyi beklerken bir sürü sürücü ve firmware karşıma çıktı. Ben mi birşey atlıyorum veya aralarından seçmem mi gerekiyor?

Eğer aralarından seçmem gerekiyor ise bunu yapabilmek adına cihazımızın üzerindeki parçaların ne olduğuna nerden ulaşabilirim. Mesela PSUmuz nedir bilgisi gibi.

Teşekkürler.

Verified Answer
  • Günaydın,

Sorun devam ettiği taktirde teknik ekibimize yönlendirme yapabiliriz.

Service tag numarasını özel mesaj kısmından gönderebilir misiniz lütfen?

Teşekkürler

Dell Teknik Destek 

Bizi takip edin @DellDestekPro

All Replies
  • Merhaba,

Dell R730 yeni kurulum yapılan sunucular için Driver Pack  dosyası kullanarak güncellemeleri çok daha kısa sürede ve sorunsuz bir şekilde yapabilirsiniz . Sunucuda ki işletim sistemi nedir? Sizinle örnek olarak Windows Server 2012 için geçerli olan dosyayı paylaşıyoruz.

http://dell.to/1Ug5alK

Teşekkürler,

Dell Teknik Destek 

• Sunucudaki işletim sistemi 2012 R2. Bu söylediğiniz paketi kurdum ancak işletim sisteminin ilk kurulumundan daha fazla birşeyler eklemedi gibi. Belki yeni versiyonları kurmuştur. Sistemimde hala bir sürü tanınmayan birim gözüküyor ve görüntü bağdaştırıcısı hala "Microsoft Basic Display Adapter".

Anladığım kadarıyla Service Tag kullanarak belirli bir sürücü listesine ulaşabilme şansım yok. bu durumda sunucuya kurmam gereken sürücüleri nasıl belirleyebilirim.

• Altta ki linki kullanarak, işletim sistemini seçerek,  güncellemek istediğiniz  dosyaları indirebilirsiniz.

www.dell.com/.../drivers

Teşekkürler,

• Teşekkür ederim. Windows Server 2012 R2 aygıt yöneticisinde sürücüsü yüklenmemiş gözüken sadece "Raid Controller" kaldı iki tane. Bunun ile ilgili bulabildiğim PERC sürücülerini yükledim ancak hala tanıtamadım. Bu konuda ne yapmam lazım? İyi günler.

• Günaydın,

Sorun devam ettiği taktirde teknik ekibimize yönlendirme yapabiliriz.

Service tag numarasını özel mesaj kısmından gönderebilir misiniz lütfen?

Teşekkürler

Dell Teknik Destek